Binance Eski CEO’su Yeni Projeden Bahsetti: Bu Altcoin Fırladı!

Binance borsasının kurucusu ve eski CEO’su Changpeng Zhao, uzun bir aradan sonra sessizliğini bozdu. Zhao, borsadaki görevinden dramatik bir şekilde ayrılmıştı. Halihazırda ABD’de sürmekte olan bir davası var. Bununla birlikte Zhao, kripto dünyasından kopmuş değil. Son bir gelişmede Zhao, yeni bir projeden bahsetti. Konu hakkında detay vermedi. Bununla birlikte, ilginç bir şekilde Binance listesinde olan ve tarifine uyan bir altcoin fiyatı fırladı.

Binance eski CEO’su yeni projeden bahsetti, bu altcoin fırladı!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Binance’ın kurucusu ve eski CEO’su Changpeng Zhao (CZ) borsadaki koltuğundan kalktıktan sonra aleyhindeki davalar gündeme geliyor. Binance CEO’su olduğu dönemde piyasanın yakın takibinde olan CZ, şimdilerde gözlerden ırak yaşıyor. Bununla birlikte, kripto dünyasından da tamamen kopmuş değil. Son bir gelişmede CZ, yeni bir proje başlatmayı planladığını açıkladı. CZ, projenin tokeni olmayan bir eğitim projesi olacağını belirtti. Ancak, şimdilik daha fazla ayrıntı vermedi. Bu bağlamda CZ, şu paylaşımı yaptı:

Yeni bir proje başlatılıyor.

Hayır, yeni token yok.

Eğitim projesi.

Daha fazla ayrıntı yakında…

Bu haberin ardından Binance listesinde ve eğitim odaklı bir bir altcoin olan Open Campus (EDU) fiyatı dikey bir çıkış yaptı. Projenin Binance ve CZ ile bir bağı bilinmiyor. Bununla birlikte, bu artışta büyük ihtimalle Binance’ın listesinde olması etkili oldu. EDU, gün içinde seyrettiği 0,94 dolar seviyesinden bir anda 1,21 dolar seviyesine zıpladı. Token, günlük hareketinde ise %16,5 artış kaydetti.

EDU günlük fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

Open Campus (EDU) hakkında

Open Campus, eğitimciler, içerik oluşturucular, veliler ve öğrenciler için topluluk tarafından yönetilen bir protokol. İşbirliğine dayalı bir ortamı teşvik ederek öğrenmeyle ilgili kararları tekrar eğitimcilerin ve öğrencilerinin eline veriyor. Ayrıca, öğretmenlerin öğrencilerin tam ihtiyaçlarına hitap eden materyaller oluşturmasını sağlıyor. Open Campus, öğrencilerin yeni bilgiler edinmesine yardımcı olan öğretmenlerin ve içerik oluşturucuların başarılarını ödüllendirerek dünyanın dört bir yanındaki etkili eğitimciler için yeni gelir kapıları açıyor.

Animoca Brands’in kurucu ortağı ve EDU Vakfı Konseyi üyesi Yat Siu: “Open Campus’ün temel misyonu, yeni nesil yaşam boyu öğrenenleri güçlendiriyor. Open Campus ID ile, eğitim kimlik bilgileri Blockchain’de doğrulanabilir ve değişmez olacak, bireysel becerileri ve deneyimleri işverenler ve kurumlar için onaylayacaktır. Öğrenciler akademik başarıları üzerinde tam kontrole sahip olacak. Ayrıca, merkezi olmayan eğitim için yeni bir çağ başlatacak.” diyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x