Jose Luis Mendilibar: Fenerbahçe’nin küçük bir takım olduğunu söylemedik!

Olympiakos Teknik Direktörü Jose Luis Mendilibar, UEFA Konferans Ligi Çeyrek Final rövanşında Fenerbahçe ile karşı karşıya gelecekleri mücadeleyi değerlendirdi.

Turun favorisinin Olympiakos olduğunu belirten Jose Luis Mendilibar, “Fenerbahçe’ye saygımız var ama yarınki maçta favori biziz. Sadece tur atlamayı değil iyi bir oyunla bir üst tura çıkmayı hedefliyoruz. Bizim için ilk maçta oyunun gidişatını değiştiren talihsiz penaltı olayıydı. Maç sonuna kadar kendimize gelemedik” dedi.

Oyuncularına atmosferle ilgili uyarıda bulunacağını vurgulayan Jose Luis Mendilibar, “Oyuncularımı ‘kendinize güvenin, kimseden etkilenmeyin. Dışarıda içeride oyununuzu değiştirmeyin. Kendinize olan güveninizi de asla kaybetmeyin’ diyerek sahaya göndereceğim” ifadelerini kullandı.

Süper Lig’deki şampiyonluk yarışını takip ettiğini belirten Jose Luis Mendilibar, “Takip ediyorum tabii ki. Aralarında 2 puan fark var. Bundan sonra tavrını en iyi gösteren taraf şampiyon olacaktır. Yenilmezlik serisi elbet bir gün sona erecek ama dilerim yarın sona ermez. Futbolda dün yoktur. Yarın ve bugün vardır. Güzel bir oyun oynamadığımız sürece başımız eğik bir şekilde çıkarız stattan” diye konuştu.

“Nasıl bu kadar rahat konuşabiliyorsunuz” sorusuna Jose Luis Mendilibar şu cevabı verdi:

“Hiçbir zaman sakin olmam. Sakin olduğumu nasıl anladınız! Sükûnet ifadesi sunmadım. Yarın güzel bir oyun oynayıp tur atlamak istediğimizi söyledim. Top istediği kadar sizde olsun top çizgiyi geçmediği sürece geçmiş olsun. Fenerbahçe’nin küçük bir takım olduğunu söylemedik. Ne kadar güçlü olduğunu ifade etmiştik zaten.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x